História

    Korene produktov Namman Muay sa nachádzajú v Thajsku, kde roky prechádzal recept iba z generácie na generáciu. Zlom prišiel v 60-tych rokoch 20. storočia v čase Pon Kingpetcha. Pon Kingpetch bol prvý thajský boxer, ktorý vyhral titul majstra sveta.

Za komerčné využitie produktov Namman muay je zodpovedný Thongtos Intratat. Bol to hlavný tréner Pona Kingpetcha a majiteľ telocvične kde trénoval mnoho ďalších zápasníkov. Stále hľadal spôsob ako zabezpečiť dokonalé pripravenie svalov, šliach a kĺbov svojich zverencov pred ťažkými tréningmi a ešte ťažšími zápasmi. A rovnako hľadal niečo, čo pomôže jeho zverencom s pozápasovými bolesťami a zrýchli regeneráciu do ďalších zápasov. Začal teda študovať pôvodné thajské receptúry olejov. Nimi začal natierať svojich zverencov. Čo sa ukázalo za veľmi účinné.

Pôvodný obal Namman muay-olej

Na základe veľmi dobrých výsledkov sa Thongtos Intratat rozhodol využiť svoje skúsenosti a založiť farmaceutickú rodinnú firmu Devakam, kde začal vyrábať produkty Namman muay už komerčne.  V prvej dekáde rokov už nebolo boxerského klubu v Thajsku kde by sa produkty Devakam nevyužívali. Kvôli vynikajúcim vlastnostiam sa produkty rozšírili do celej Ázie a postupne aj Európy.

Thongtos Intratat a Pon Kingpetch

Pôvodná receptúra prešla od vzniku firmy rôznymi vylepšeniami pre ešte vyššiu účinnosť. Firma okrem olejov začala vyrábať aj maste, ktoré sa stali jednotkou v predajnosti firmy Devakam.  Tento produkt bol vyrobený pre bojovníkov aby riešil ich pozápasové zranenia. Ako napríklad bolesti kĺbov, kolien, chrbta, narazené rebrá, pomliaždeniny atď.  Taktiež veľmi dobre vplýval na celkovú regeneráciu celého pohybového aparátu.  Firma pridala ďalej do svojho portfólia aj thajský olej v spreji. Má  účinky ako masť.  Je veľmi praktický a hodí sa pri cestovaní. Hoci sú výrobky firmy Devakam známe už po celom svete, stále sa firma nachádza v Thajsku a využíva na výrobu bylinky z okolitých oblastní. Firmu vlastní stále rodina  a potomkovia Thongtosa Intratata.

Sídlo spoločnosti v Thajsku

V súčasnosti sa výrobky Namman muay spoločnosti Devakam  neobmedzujú na svet bojových umení, ale sú  používané širokou škálou športovcov, ktorí potrebujú dobrý spôsob, ako pripraviť svoje telo na fyzickú aktivitu. Či už sú to bežci, cyklisti alebo futbalisti, všetci si uvedomili, že Namman Muay  môže byť dobrým pomocníkom pri príprave na športový výkon alebo im pomôcť s regeneráciou.

Ale užívateľská základňa je rozšírená aj mimo športu tým, že pomáha zmierniť bolesť spojenú so starnutím, so svalmi a kosťami vo všeobecnosti. Artritické kĺby, natiahnuté šľachy, bolesť alebo opuchnuté svaly. Všetci profitujú z úľavy, ktorú prinášajú produkty Namman Muay.